Kartlı Geçiş Sistemleri

Kartlı Geçiş Sistemleri

Özellikle büyük çaplı şirket, okul, işletme gibi alanlarda güvenliğin kolay ve en az sorun teşkil edecek biçimde sağlanması adına kartlı geçiş sistemleri kullanılır. Kartlı geçiş sistemi ile kart sahibi olarak geçiş iznine sahip olmayan kimseler bu sistemin kullanıldığı alanlara giriş yapamazlar. Bu şekilde örneğin personel harici kimselerin işletmeye ya da öğrenci harici kimselerin okullara girmesi engellenmiş olur. Kartlı geçiş sistemlerinin bir avantajı da giriş çıkış saatlerindeki kontrolü sağlayabilmektir. Yalnızca ilk girişte değil pek çok yerde kartlı geçiş sistemi kullanıldığı takdirde bu kontrol de pek çok alan için sağlanabilmektedir. İşletmeler, şirketler bazında çalışanların performansları önem taşır. Bu sistem ile de performans ve hareket takibi yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra güvenliğin sağlanması, bilgilerin toplanması, canın ve malın korunması adına da kartlı geçiş sistemleri fayda sağlar.

Performans hakkında bilgi veriyor olması ile büyük işletmeler, işçi çalıştıran fabrikalar tarafından kartlı geçiş sistemi ile detaylı rapor oluşturulabilir. Bu raporlar da insan kaynakları tarafından değerlendirilerek işleme alınır ve personel takibi yapılır. Ayrıca binalar ve evlerde de kartlı geçiş sistemi kullanılmaktadır. Binalardaki sistem ile şifrelendirmeden kolay bir biçimde güvenli giriş sağlanır. Evlerde de özel alanların korunmasına yarayan kartlı geçiş sistemi, misafirlerin girmemesi gereken alanları belirler.

Kimlik tespitinde de büyük faydalar sağlayan kartlı geçiş sistemi, herhangi bir sorunla karşılaşıldığı takdirde güvenlik güçlerince kullanılabilir. Güvenlik açısından bir faydası da belirli alanlara belirli kişilerin geçişine izin vererek alan hedefine uygun kişileri barındırmayı sağlamaktır. Gözde Elektrik ile kartlı geçiş sistemleri istenilen alanlara kurulabilir. Bu biçimde de alan sahiplerinin talepleri doğrultusunda güvenlik ya da personel takibi gibi faydalar sağlanır. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan firmamız, kartlı geçiş sistemlerinde de bu doğrultuda faaliyet göstermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir