Akıllı Bina Sistemleri

Akıllı Bina Sistemleri

Günümüzde çağın gelişimi teknolojiyi de etkilemiş ve teknoloji ile birlikte günlük hayat daha kolay bir hale gelmiştir. Telefonlar, tabletler, bilgisayarlar hatta saatler bile giderek gelişmiş ve “akıllı” sıfatıyla anılmaya başlanmıştır. Bu gelişimi ve hayat kolaylaştıran teknolojiyi konutlarda da görmek mümkündür. 1995 yılında kurulan, deneyimli ve profesyonel ekibi ile Gözde Elektrik firmamız akıllı bina sistemleri konusunda da ekibi ile başarılı çalışmalar yürüterek bu sistemin öncülerinden biri olmuştur.

Akıllı Bina Sistemleri Nedir?

Teknolojide akıllı demek yazılımları ile işleneni kavrayabilen, güncel kalabilen ve refleksleri ile günlük hayatta kolaylığı sağlayan sistem demektir. Akıllı bina sistemleri de teknolojik olarak akıllı oluşun yanı sıra düşük bir güç ile yüksek bir performans gösteren sistemlerdir. Akıllı bina sistemlerinin bulunduğu konutların pek çok özelliği vardır. Bu özellikler de bina için büyük önem taşır. Ancak önemli olan bir diğer nokta da bu özellikleri sağlayan binalarda güç tasarrufu olmasıdır.

Akıllı Bina Sistemlerinde Hangi Özellikler Bulunur?

Akıllı bina sistemlerinde

-Su tesisatı,

-Kartlı giriş sistemi,

-Yangın algılama sensörü,

-Yangın söndürme tesisatı,

-Kamera Güvenlik (CCTV),

-Aasansör ya da yürüyen merdiven,

-Aydınlatma,

-Jeneratör,

-İnterkom sistemleri (görüntülü veya görüntüsüz),

gibi sistemler bulunur.

İnterkom Sistemleri nelerdir?

İnterkom, klasik diyafon sisteminin gelişmiş halidir. İnterkom güvenlik önlemleri daha fazla olan ve görüntülü konuşmaya da olanak sağlayan bir sistemdir. İnterkom sistemleri görüntülü ve görüntüsüz olmak üzere ikiye ayrılır. Görüntülü interkom sistemlerinde kapınızı çalan kişiyi görebileceğiniz için güvenliğin daha üst seviyede olduğunu söylemek mümkündür. Ayrıca daire, apartman ya da site içerisinde de interkom sistemleri ile pek çok iletişim sağlanabilir ve güvenlik desteğine erişilebilir.

Gözde Elektrik firmamız akıllı bina sistemleri içerisindeki interkom sistemlerinin farklı özelliklerle entegre olan görüntülü ya da görüntüsüz çeşitlerini alıcılarına sunmakta ve memnuniyet odaklı çalışmalarını sürdürmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir