Acil Anons Sistemleri

Acil Anons Sistemleri

Özellikle geniş bir alana sahip yerlerde aciliyeti olan anonsların hızla tüm yerlere ulaşması gerekmektedir. Bunlar alışveriş merkez, hastane, okul ya da büyük şirketler olabilir. Bir afet durumunda ya da acil olarak tahliyeyi gerektiren herhangi bir durumda anonsun acil olarak her birime iletilmesi gerekir. Bu iletimin, uyarının ve anonsların acil olarak yapılması güvenlik için çok önemlidir. Acil anons sistemleri bu durumlarda kullanılan sistemlerdir. Olumsuz bir durumda uyarının ve ikazın direkt olarak yapılması için acil anons sistemleri kullanılır. Bu acil ikazın ve uyarının yanı sıra gerekli tahliyenin sakinlikle yapılması da önemlidir. İnsanları paniğe sürüklemeden yapılacak olan tahliye ile de acil durum tamamlanır. Acil anons sistemlerinin tek bir noktaya bağlı olarak çalışması da hem anonsun doğru ve hızlı olarak iletilmesi hem de bunun güvenli biçimde gerçekleştirilmesi açısından önem taşır.

Acil anons sistemlerinin kurulumunda alan önem taşır. Çünkü alanın yapısına bağlı olarak sesin iletiminin tasarlanması ve bu biçimde bir sistem oluşturulması gerekir. Anons sistemleri yalnızca acil durumlar için yapılan kurulumlarla sınırlı değildir. Çoğunlukla alışveriş merkezlerinde kullanılan ortam müzikleri de anons sistemleri kurulumu ile yayınlanır. Bu müziklerin alışveriş üzerinde etkisi kanıtlanmış olarak büyüktür.

Anons sistemlerinde iki tür mevcuttur. Genel ve özel olarak ayrılan bu sistem türleri anons yapılacak alanın seçilmesi ile kullanılır. Örneğin yalnızca bir kata ya da bir bölgeye anons yapılacaksa sistemin o noktasından anons yapılarak ilgili yere iletim sağlanır. Anons yaparken de genel olarak tuşa basılı tutarak konuşma sistemi kullanıldığından anons bittiği takdirde açık kalan mikrofon kazaları gibi durumlar ya da süreklilikte aksamalar meydana gelmez. Gözde Elektrik başarılı ve uzman kadrosu ile sistemlerin kurulumu, kullanımı ve sonrasında müşteri memnuniyeti odaklı olarak çalışmalar gerçekleştirmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir