İntercom Hizmetleri

Intercom Sistemleri

Görüntülü ya da görüntüsüz diafonlar hayatın her alanında özellikle güvenlik ve sonrasında iletişim için sıklıkla kullanılmaktadır. Büyük iş yerleri, siteler ya da apartmanlar pek çok olumlu getirisinden dolayı diafonları tercih ederler. Intercom sistemleri de güvenliği sağlamak adına sektörde önemli bir yere sahiptir. Hem güvenlik açısından hem de iletişim açısından tercih edilen diafonların pek çok özellikle farklı çeşitleri bulunmaktadır. Örneğin yalnızca ses üzerine kurulu olan intercom sistemlerinde iletişim kurduğunuz kişiyi göremezsiniz, yalnızca sesiniz ile haberleşirsiniz.

Görüntülü intercom sistemlerinde ise sesin yanı sıra görüntü de işin içine girmektedir. Bu sistemde de iletişim kurduğunu kişinin sesini duyduğunu gibi kamera aracılığı ile görüntüsünü de görebilirsiniz. Görüntülü intercom sistemi güvenlik açısından daha yaygın olarak kullanılmaktadır. Örneğin bir eve gelen kişinin yalnızca sesini duymak onu tanımanıza yetmeyebilir. Bir diğer durumda ise insanlar sizi sesleri ile yanıltarak, mesela postacı olduklarını söyleyerek, kandırabilir. Bu sebeplerden dolayı görüntülü intercom sistemleri sağladığı daha yüksek güvenlik olanağı ile daha sık tercih edilmektedir.

Görüntülü intercom sistemlerinde binadaki akış görsel olarak da takip edilebilir. Bu sayede özellikle ortada bir suç varsa güvenlik güçlerinin elindeki veriler sağlamlaşacağından süreç çok daha hızlı ve sorunsuz ilerler. Ayrıca yine görüntü aracılığı ile bahçedeki durum kontrol edilebilir, oynayan çocuklar görülüp takip edilebilir.

Akıllı bina denilen bu tarz teknolojilerin kullanıldığı binalarda güvenlik önlemleri üst düzeylerde olur. Bu nedenle de hem caydırıcı hem de bir problemde çözüm sağlayıcı olarak güvenlik sistemleri kullanılabilir. Gözde Elektrik bünyesinde bulunan uzman kadro ile birlikte intercom sistemleri uygulanan mekânlarda güvenlik problemi minimuma iner. Intercom sistemlerinin gerek kurulumu gerek bilgilendirilmesi kısacası kullanıma ve tekniğe dair tüm alanlarda uzman bir ekip ile ilerlemek en doğru tercih olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir