Aydınlatma Otomasyon Sistemleri

Aydınlatma Otomasyon Sistemleri

İşletmelerde enerji giderleri önemli ölçüde bir maddi bütçe gerektirmektedir. Tasarruf hedefleyen şirketler de enerji giderlerini azaltarak fazla maddiyattan kaçınmak isterler. Bu tasarrufta istenmeyen durum ise verimin düşmesidir. Verimi düşürmeden enerjiden tasarrufu sağlayan teknolojiler de yenilenen teknolojiler ile mümkün olmaya başlamıştır. Bu durum da özellikle işletmelerde enerji kullanan ve tasarruf etmek isteyen kullanıcıların bu sistemlere yönelmesine sebep olmuştur.

Aydınlatma otomasyon sistemleri Gözde Elektrik kalitesi farkıyla talep eden müşterilerine sunulmaktadır. Enerji tasarrufunda önemli yer tutan aydınlatma tasarrufunu kolay biçimlerde sağlayan otomasyon sistemleri ile müşterilerin enerji sorunlarına çözüm üretilmektedir. Müşteri talepleri doğrultusunda kullanılan sistemler ile kullanıcı memnuniyeti hedeflenmektedir. Yalnızca işletmeler bazında değil dünya çapında da aydınlatma, enerji kullanımının büyük bölümünü oluşturmaktadır. Bu da enerji tasarrufu denilince ilk olarak aydınlatmaya yönelim olmasının bir sebebidir.

Özellikle büyük işletmelerde ya da büyük sanayi kuruluşlarında aydınlatmanın enerji kullanımındaki yeri oldukça büyüktür. Bu tip alışveriş merkezi, hastane, havaalanı gibi alanlarda enerji tasarrufu için aydınlatmaya yönelim olur. Enerji kullanımında büyük payı olan aydınlatmadan tasarruf için de aydınlatma otomasyon sistemleri kullanılır.

Otomasyon sistemlerinin diğerlerinde olduğu gibi aydınlatma otomasyon sistemlerinde de hem kurulum hem kullanım kolaydır. Aydınlatma otomasyon sistemleri ile örneğin akıllı ışıklandırma kullanılarak enerjiden tasarruf edilir. Bu sayede sizin ışığa ihtiyacınız olduğu an sistem sizi algılar ve kullanılmadığı takdirde otomatik olarak kapanır. Ayrıca daha büyük çaplı işletmelerde uzaktan kumanda ile kontrol edilebilen, çalışmanın olmadığı zamanlarda kapatılabilen aydınlatma sistemleri de kullanılır.

Gözde Elektrik ile kullanacağınız aydınlatma otomasyon sistemleri gerek tasarruf gerek kullanım kolaylığı açısından sizlere fayda sağlayacaktır. Ayrıca kurulumu ve bakımı da kolay olan aydınlatma otomasyon sistemleri, doğa dostu olarak sağladığı tasarruf ile de işletmenizi prestijli hale getirecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir